מתעב מעמידי פנים צבועים וסתם אנשים שדעתם צרה

הטרוריסטים נחשפים

התקופה הזו היא תקופה של ניקיון. של בהירות. מסכות נופלות והרבה פנים מתגלות לראשונה כפי שהן באמת. עיתונאים שהתחפשו ללוחמים בעד חופש ביטוי מתגלים לפתע כאינקוויזיטורים קטנים. פרשנים שהובילו קמפיינים בעד שמירת הדמוקרטיה נחשפים כסותמי פיות נחותים. גל של טרור מחשבתי שוטף את הארץ. העיתונות רוצה מהפכה ומי שמתנגד לה דמו בראשו. תראו מה קרה למרגלית צנעני. הבחורה רק מתחה ביקורת קלה ומייד חטפה ארטילריה כזו שחייבה אותה לרוץ אל המסך בתוך יום ולהישבע שהיא בכלל אוהבת את המוחים. זה התחיל בלוגו "פרשת מרגול" שנשלף, שהרי אי אפשר למתוח ביקורת על מאהל רוטשילד בלי להפוך ל"פרשה". אחר כך הגיע תורם של אלופי העולם בשחייה במי אפסיים. "בת כלבה", כינה אותה נתן זהבי. "אפס", "אחרונת הפרחות". בפייסבוק כבר רצה קבוצה הקוראת לזרוק אותה מכוכב נולד. גלעד כהנא, סולן להקת הג'ירפות, העלה בהופעה מול קהל צעיר, משולהב ומריע, טקסט מבחיל שבמרכזו תיאור סצנת מין שלו עם מרגול. באחת מתכניות הבוקר כינו אותה "מכשפה". מגיש  מתלהם הביע את עמדתו לפיה מכיוון שהיא הוציאה את השד העדתי מהבקבוק צריך עכשיו להכניס אותה בעצמה לבקבוק ולסגור אותו.

כעבור כמה ימים גם השחקנית ענת וקסמן, שכנראה לא קראה את ההוראות, סברה בטעות שעדיין מותר כאן להביע דעה ומתחה גם היא ביקורת. 24 שעות עברו לפני ש"הכומר", עודד בן עמי, הביא אותה לוידוי אצלו בכנסיה. "ביקורת היא דבר ראוי", הסביר לה את משנתו הדמוקרטית, "השאלה היא באיזה עיתוי היא נאמרת". וקסמן, מבוהלת עד אימה, נאלצה, ממש כמו מרגול, להצהיר שוב ושוב שהיא אוהבת את המפגינים. מה זה אוהבת? היא לא הגיעה למאהל רק כי לא היה לה זמן. היא גם סיפרה איך כבר בשניה שאמרה מה שאמרה הבינה איזה עונש צפוי לה. "אמרתי 'אני כורה לעצמי עכשיו בור מאד יפה ואני נכנסת'. לא תיארתי לעצמי מה עומקו, מה הריח וכמה זמן אני צריכה לשהות בו. אני רוצה לצאת משם. לא נעים לי", התחננה, "אני בעד המאבק הזה". סלח לי אבי,  חטאתי. ועודד בן עמי הרחום, נציג האוהלים באולפן, סלח. "אין ספק שאת אשה אמיצה, טוב שהבהרת את הדברים".

והעיתונות כולה, לוחמת זכויות האדם והדמוקרטיה, שותקת. אין לה בעיה להציג למרגול, שביקשה לומר את דעתה, חשבון גבוה בהרבה מזה שתציג לנתן זהבי שהתבהם עליה. אפילו שורת הפרשנים, שלא מכבר הסבירו לנו שהם מתנגדים ל"חוק החרם" רק משום שהוא פוגע בחופש הביטוי, כבר לא מתעניינים בחופש הזה. זה זמן מהפכה. ולמהפכה חוקים משלה.

קלמן לביסקינד: מעריב

8 תגובות בנושא “מתעב מעמידי פנים צבועים וסתם אנשים שדעתם צרה

 1. לדודי: יכול מאוד להיות שליבסקינד הוא תחקירן טוב אבל זה לא סותר את מה שאמרתי, הוא ילד כאפות מאוס ומזיל ריר שמתבכיין על גירוש גוש קטיף שלא רק שלא מעניין אף אחד אלא גם היה הכרחי והגיוני לחלוטין(הדבר הלא הגיוני היה לבנות את הכישלון הזה מלכתחילה) ומהווה סיבה לדעתו לא לתמוך בתל אביבים המפגינים.

  אהבתי

 2. לעידו – ליבסקינד הוא אחד התחקירנים הטובים והיסודיים שיש בעיתונות כיום. פרשת גלנט למשל התחילה מחשיפה שלו.

  התנהגות אספסופית היא אכן דבר ראוי לגינוי.

  אהבתי

 3. מענין ששורת האמנים שרצו להופיע על כל במה במחאה הזאת התעוררו רק לאחר שראו כי להפגנה יש רוח גבית של התיקשורת.
  מענין לא פחות שהשמאל (ללא כינוי כל שהוא בכונה תחילה) מגיב למי שאומר דבר מה נגד ההפגנה בכל מיני כינויים. ובלבד שלא יצטרך להשתמש בנימוקים סבירים.

  אהבתי

 4. האמת היא שהאספסוף הימני המוגבל וצר בשכלו מתגלה במלוא קלונו במחאה החשובה הזאת, קלמן ליבסקינד כמו ילד כאפות מזיל ריר נשאר מאחורה ומתבכיין על גירוש גוש קטיף שלא מעניין אף אחד שכביכול המגורשים לא זכו באהדה, כול כך צפוי ואם זאת כול כך משעמם.

  אהבתי

  1. השמאל הרדיקאלי המתוסכל ,והימין הקיצוני הסכסוך במזה"ת משרת אותם כלכלית, עד שלא יפרידו בין הברית הלא כתובה בין הימין הכלכלי לשמאל הכלכלי, לא יהיה כאן כלום
   יש שמאל פוליטי וימין כלכלי שהורסים כאן כול חלקה טובה, הם מצליחים להפריד ולמשול וליצור כאוס
   אנא לכול המגיבים עזבו את המחשב ותפתחו ספר היסטוריה לא של העבר הרחוק, אלא של 20 שנה האחרונות, על ההסתדרות הישנה, מפלגת העבודה, והימין של מנחם בגין שמיר וכ"ו
   ההסתדרות החדשה שהקימו רמון, אמיר פרץ ואחרים, יחד עם ממשלות הליכוד לדורותיהם אחראים להרס מעמד הפועלים, ולהריסת הסכמי שכר שהיו בעבר, הוצאת מכרזים למשרדי כוח אדם הבאת עובדים זרים
   וכ"ו, כול זה נעשה ע"י ממשלות הליכוד ובשתיקה של ההסתדרות המייצגת היום רק את הוועדים הגדולים.
   קראו מעט, לא הכול כתוב בויקיפדיה

   אהבתי

 5. לכל אחת זכות לומר את דעתה. ולאחרים יש זכות לומר שהיא פרחה מטומטמת שמונעת מרגשי נחיתות ומשנאת אשכנזים

  אהבתי

 6. למה הימנים תמיד חייבים להזדהות עם החזק ובעל העוצמה? למה פעם אחת אתם לא יכולים להתחבר למחאה של המונים שלא קשורה בשנאת ערבים?הרי כשאולמרט היה רה"מ ויולי תמיר השמאלנית שרת החינוך, השמאל לא היסס לפתוח ולהוביל בשביתת הסטודנטים. למה אתם עושים הנחות ומגינים על ביבי?
  ותשובה לנושא – למרגול מותר להגיד מה שהיא רוצה ולתומכי המאה מותר להגיד מה שהם רוצים על מרגול. למרגול זכות לבקר את המחאה ולי יש זכות לבקר ולגנות את מרגול.

  אהבתי

  1. מי ימין?על מה אתה מדבר אני ימין? אני שמאל אמיתי ללא פוזות וללא העמדות פנים, עוד לפני שנולדת,עסקתי שנים בנושאים חברתיים, בשכונות מצוקה בב"ש בירוחם, באשקלון ובק"ש, ימן?
   בדיחה טובה
   שא ברכה

   אהבתי

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s