ליברלים מזוייפים הפוזה הרגילה של השמאל החבוט הנתפס לכול רעיון גם האווילי ביותר מחאה בהשתתפות פוליטיקאים סופה שתיכשל חבל מאוד,אסור לאפשר ליור ההסתדרות להיות חלק ממחאת הדיור איפה היתה ההסתדרות שנתיים

7 תגובות בנושא “ליברלים מזוייפים הפוזה הרגילה של השמאל החבוט הנתפס לכול רעיון גם האווילי ביותר מחאה בהשתתפות פוליטיקאים סופה שתיכשל חבל מאוד,אסור לאפשר ליור ההסתדרות להיות חלק ממחאת הדיור איפה היתה ההסתדרות שנתיים

 1. נציג הוועדים החזקים, או נציג העם?
  אתמול בצהריים אנשי המחאה כבר היו בכיס של עופר עיני. פגישה קצרה בלשכתו והודעה משותפת שהוציאו הצדדים לימדה: יש בוס חדש – עופר עיני. האיש שמבקש לנכס לעצמו את מחאת הדיור או את מחאת המאהלים, הוא גם אחד מאלה שגרמו לסיבות שלה. אמנם הם בטח לא רואים זאת כך – הרי עיני הוא צדיק הדור עבורם, ראש ועדי העובדים, מי שהשמאל הכלכלי העלה לדרגת קדוש.

  אלא שעיני מגן קודם כל על הוועדים החזקים במשק. את העבודה העצלה, הלא יעילה בלשון המעטה, והאיטית של אותם עובדים מאוגדים – מיעוט מכלל העובדים בישראל, ואני בספק אם מישהו בשדרות רוטשילד משתייך אליהם – משלמים גם הצעירים במאהל וגם רוב האוכלוסייה העובדת.

  כולם הרי מכירים את החברים החזקים של עיני: חברת חשמל, חלק מהבנקים, רשות הנמלים, הרכבות, רשות שדות התעופה, מקורות, כל משרדי הממשלה. אם שכחתי מישהו זה לא במזיד. אכן גופים שההנהלות שלהם מוחזקות כבנות ערובה על ידי העובדים. ואם המסר לא נקלט, תמיד אפשר להשבית את מערכת החינוך. העוצמה הבלתי נגמרת של ההסתדרות היא חלק מהבעיה שיצרה פה אוכלוסיות שאסור לפטר אותן, אסור לגעת בהן, וצריך לסבסד אותן בסכומי עתק.

  רוצים דוגמה? קחו את מחיר החשמל. הוא נפל מפני שחברת החשמל החלה לעבוד על גז טבעי. זול ונקי בהרבה מהפחם ששימש אותה בעשורים האחרונים. אלא שאז פוצצו את צינור הגז הטבעי בסיני, וחברת החשמל רצה לדרוש מהממשלה ומרשות החשמל צ'ק – 3.5 מיליארד שקלים היקפו. התוצאה: צריך להעלות את מחירי החשמל בעשרות אחוזים. מי משלם? האם העובדים ייתנו כתף? מה פתאום. אפילו לא יתרמו קייטנת ילדים מסובסדת אחת. אין סיכוי הרי. ברור שהאזרח הקטן. האזרח העובד, האזרח שאולי מוצא את עצמו במאהל.

  אז ברוך הבא לחגיגה, עופר עיני. אנחנו מניחים שמקבלים אותך בשדרה בזרועות פתוחות. אבל כרגיל, גם בכלכלה, על תמימות משלמים מחיר גבוה.

  ישראל היום:28.7.2011

  אהבתי

 2. שאלת תם:
  יש קשר בין הציורים לבין הטקסטים?

  אני עוקב באדיקות.יכול להיות שאתה מספיק שלושה ציורים
  ביום אחרי עבודה של שמונה שעות?או שזה שמונה שעות ציור?

  אהבתי

 3. מפריח שממות, יש דבר כזה שקמים בבוקר יוצאים מהבית, והולכים לאיזה מקום מעט רחוק מהבית ונשארים שם כ-8 או 9 שעות, אנשים קוראים לזה עבודה.
  בהצלחה לכולכם

  אהבתי

 4. היכן השרירים של עיני כאשר צריך לעצור את השביתות הפראיות של עובדי הנמלים.
  כל שני וחמישי יוצאים לשביתה. האחרונה להזכירכם על סטייק לבת הזוג.
  כל שביתה עולה למשק מליוני שקלים. בכסף שהיה יכול להחסך ניתן היה לפתור מחצית מבעיות הדיור.
  הלאה עיני. לך לנמל ועשה שם סדר ואל תרכב על גב מפגיני הדיור.

  אהבתי

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s