'הקרן לסיוע הומאניטרי', או ה־HHI.2 זה אלקעידה

 – 'הקרן לסיוע הומאניטרי', או ה־HHI.2 הקרן, שהוקמה בתורכיה ב־1992, היא ארגון לא־ממשלתי המתיימר להגיש סיוע לנזקקים מוסלמים בכל רחבי העולם. ואולם, מאחורי החזות ההומאניטרית מסתתר אקטיביזם מסוג שונה בתכלית. ראיות שנאספו בידי שירותי ביטחון וגופי מחקר בתורכיה, באירופה ובארצות־הברית מצביעות על קשריו המסועפים של ה־IHH עם אל־קאעידה ועם חמאס ועל הסיוע שהעניק למיליציות איסלאמיות באפגניסטן, בצ'צ'ניה ובבוסניה.3 מן הראיות הללו עולה בבירור שהפרובוקציה האלימה על סיפון האנייה התורכית הייתה רק קצה הקרחון של מעורבות פעילה בטרור חובק עולם.

קל לפטור את ה־IHH כעשב שוטה בנוף הארגונים הבינלאומיים הלא־ממשלתיים, אלא שהאמת מעט מורכבת יותר. מדובר במערכת מסועפת להפליא של גופים הפועלים בדרכים שונות ומשרתים מגוון מטרות; חלקם מונעים מתוך דאגה אוניברסלית כנה לעתיד האנושות, חלקם מבקשים להגן על קבוצות או על מגזרים הסובלים מאפליה ומקיפוח, ואחרים חורתים על דגלם סדר יום אידיאולוגי אנטגוניסטי, המציב אותם בצד כזה או אחר של מאבקי כוח פוליטיים, חברתיים וכלכליים. מעקב אחר העמדות והשיטות המאפיינות חלק מן הגופים הללו מראה כי תקרית המשט לעזה עשויה לסמן הסלמה משמעותית בפעילותם – ולא רק נגד ישראל. טוב נעשה אפוא אם נבחן בזהירות את המעמד הנורמטיבי ואת הלגיטימיות של הארגונים הבינלאומיים הלא־ממשלתיים, בין שהם פועלים כישויות עצמאיות ובין שהם מתיימרים ליטול חלק במארג הכולל המכונה "חברה אזרחית גלובלית" (global civil society). הממצאים, כך ניווכח, מותירים בהחלט מקום לדאגה
 
 
 

הראל בן-ארי

המשט לעזה והאי-סדר העולמי החדש

7 תגובות בנושא “'הקרן לסיוע הומאניטרי', או ה־HHI.2 זה אלקעידה

 1. איתי אנגל, כתב התכנית "עובדה" בערוץ 2, ראיין לאחרונה את מנהיג ה-פ.ק.ק הנוכחי, מוראט קאראילן, האיש המבוקש ביותר בטורקיה. קאראילן הביע את אכזבתו משיתוף הפעולה הביטחוני ההדוק בין ישראל וטורקיה: הוא שאל: "איך זה שאתם היהודים שעברתם שואה וסבלתם מרדיפות בלתי-פוסקות במשך שנים ארוכות מסייעים צבאית למדינה שעושה יד אחת עם אויבינו המשותפים וגם פוגעת במאבק הכורדי בטורקיה לחופש?"

  אהבתי

 2. http://www.haokets.org/2011/03/27/%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%95%D7%94%D7%9B%D7%95%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%A7%D7%99%D7%9D/

  ישראל והכורדים הטורקים.

  תעשיות הבטחון הישראליות מייצאות נשק לטורקיה, וזו מדכאת בעזרתו את התקוממות הכורדים. כתמיד, שיקולים כלכליים מנצחים זכויות אדם

  "מדוע אף פעם לא שמעתי מנהיג ישראלי מביע סולידריות עם הכורדים בטורקיה?", נוהג חברי הכורדי אזרח טורקיה לשאול אותי לעיתים תכופות. באופן טבעי אני מתכנס בתוך עצמי, תחושת אי-נוחות עוטפת אותי ומיד תדעו למה.

  אהבתי

 3. הנה הדהימי מדבר. עבד נרצע נקוב אזניים מוכה סינדרום שטוקהולם. משרת ללא גבול לערבים ולאיסלם.
  כל מי שכתב אמת על הכורדים יודע על הכבוד הערכה והחיבה של הכורדים לישראל. ראה לאחרונה מאמרים של עיתונאים אמריקאיים מצפון עירק,למשל Michael J. Totten . הנה אני מנסיון אישי שלי. בקפריסין הצפונית. באוניברסיטה שם. ניגש אלי בחור צעיר ומסתכל סביב ואומר לי "תדפקו אותם תדפקו אתם בשבילכם בשבילנו".
  Fuck them! fuck them for you and for us
  אני משתומם מתפלא, על מה התורכי מדבר. הוא אומר: כורדי אני וזה רק אנחנו ואתם, את הערבים תדפקו, את הערבים. אין כמו הכורדים, הקופטים, יהודים והארמנים שמבינים איך העולם הערבי עובד. הכורדים במיוחד מבינים אותנו וגם הם מתכופפים בכדי לחיות. אבל עבדים נרצעים כמו כמה יהודים שכותבים כאן הם לא. הם יודעים שלא המזלטים הורגים ורוצחים, התורכים הורגים ורוצחים ולא הפסיקו לרגע. הנה היום רה"מ תורכיה מבקש מהאירופאים לתמוך בשחרור הערבים. בושה וחרפה כמו הדיבורים של היטלר וסטאלין על שחרור. שאלתי לבנוני בארה"ב: כל חייכם הייתם תחת אימפריאליזם, תורכי – יתר מ 400 שנים; צרפתי, פחות משלושים; אנגלי שנתיים בערך; סורי כחמש שנים ועכשיו אירני. הכי ארוך תורכי. מי מכולם עשה הכי הרבה עבורכם, אמר האיש קודם צרפת, אח"כ אנגליה וגם ארה"ב בדרכה, את האוניברסיטה הראשונה המערבית בבירות בנו האמריקאים. 400 שנות אימפריאליזם תורכי לא הותירו כלום אפס. מי בלבנון מדבר תורכית? הם הותירו: הרס, ניצול, עוני, שחיתות, אכזריות, ציניות, שוחד. מישהו בשמאל הישראלי והעולמי אמר מילה על האימפריאליזם התורכי שמעולו המנוון שוחררו הערבים ע"י האירופאים. כמו כלבים תלו אותם התורכים בין 1915 ל 1918. נכון וטוב אתא טורק ניסה לרפא את התורכים מהאיסלם, הערביות והפרסיות. לא לחינם הם אומרים שהוא יהודי שבתאי. אבל עכשיו השתלטו המוסלמים על הבנין המפואר שנבנה לפי תוכניותיו. נראה מה יהיה.

  אהבתי

 4. הייתי מקבל את תגובתו של רני ,אם היתה נכתבת לפני שנה ויותר. הצביעות של רבים מהישראלים ששתקו ,כל עוד טורקיה היתה בצד הישראלי ,זועקת מהאדמה בה נשפך דם כורדי, ע"י מזלט"ים ישראלי שנמכרו לטורקיה.

  http://www.haaretz.co.il/captain/objects/ResponseDetails.jhtml?resNo=2055041&itemno=848241&cont=2

  58. ל49 .ניר י-ם.מי שמשמיד את המיעוט(הכורדים),זו ה"דמוקרטיה" שלך. אזרח. | 19:04 14/04/07

  אהבתי

 5. עוד על תורכיה:

  חופש ארגון עיתונות ודיבור בתורכיה. את זה לא מפרסמים ב"הארץ" בודאי לא בגלי צה"ל. המדינה שבה הכי הרבה עיתונאים כלואים בעולם היא תורכיה, כנראה יותר מאירן, סין, פאקיסטאן. גם העונשים קשים במיוחד, ענת קם תורכית כבר לא הייתה רואה אור שמש לעולם. וחברי פרלמנט תורכיים שנהגו כמו גברת זועבי נכלאו לאין סוף זמן.
  http://pajamasmedia.com/barryrubin/2011/04/11/what-country-in-the-world-has-the-most-journalists-imprisoned/,

  קפריסין הצפונית תחת הסגר ימי תורכי, לא חוקי יותר מההסגר הישראלי על עזה, רק שאפילו אבן חצץ קטנה, שלא לדבר על סקאדים לא נורתה מעולם מקפריסין לתורכיה. אין משט בין לאומי, בודאי לא יווני, לקפריסין הצפונית היכן שהתורכים ביצעו את הניקוי האתני הכי יסודי בכל העולם בחמישים השנים האחרונות. כפרים נטחנו לכלום בתי קברות נמחקו, עשרות אלפי מתנחלים הובאו מתורכיה ואלפי דונמים נמכרו לוילות לאירופאים מכל הסוגים. שמאלנים יוניים עוברים בדרך לעזה מול חופי קפריסין הצפונית היכן שבני עמם דוברי שפתם נוקו לחלוטין לא מזמן ולא רחוק מאלכסנדריה שבמצרים היכן שקודם בוצע אותו דבר ואיש האוהבי השלום, רודפי הצדק אינו פוצה ומצפצף.

  אהבתי

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s