אנשים מתקשים

  לוותר על שנאתם(השנאה של האיסלם את המערב וישראל) בדיוק כשם שהם ממאנים לוותר על זהותם; השתיים, כך מתברר, כרוכות לעתים זו בזו לבלי התר.

כיצד מתמודדים עם תופעה עיקשת כל כך? הניסיון ההיסטורי מלמד אותנו שיעור קשה וחסר רחמים: עמים ותרבויות אשר רוממו את המלחמה ב"אויב" למדרגת אתוס לאומי או ציווי דתי ההינו לנטוש את המערכה רק לאחר שנחלו מפלה כואבת במיוחד – לא סתם תבוסה משפילה, המעוררת במנוצח תשוקת נקם ושאיפה לשקם את כבודו הגזול, אלא מהלומה טראומטית, הצורבת בתודעה הקולקטיבית לקח בל יישכח.
 
אירופה הנוצרית בחרה בדרך הסובלנות הדתית רק לאחר שנלאתה מן ההתנגשויות הרצחניות בין הקתולים לפרוטסטנטים, שהותירו בה צלקות עמוקות במאות השש־עשרה והשבע־עשרה; גרמניה ויפן, שתי אומות שהתגאו באופיין הלוחמני, התנערו לחלוטין מן המיליטריזם רק לאחר שהוכו שוק על ירך במלחמת העולם השנייה; והעם היהודי, קיבוץ אנושי קשה עורף במיוחד, זנח את דרך הקנאות והאלימות – גם אם לא את הטינה המושרשת שנלוותה אליה – רק לאחר החורבן הנורא שהמיטו עליו שלוש מרידות כושלות באימפריה הרומית.
 
 
העולם הדמוקרטי של ראשית המאה העשרים ואחת רחוק מרחק רב מן האימפריה הרומית של המאה הראשונה לספירה; ספק אם יש ביכולתו לעכל אפילו מקצת ממה שעוללו מגניו במלחמת העולם השנייה, לפני עשורים ספורים בלבד. מדינת ישראל, שהוקמה על חורבותיהם של מאות כפרים ערביים, אינה יכולה לכבוש כיום ולו שכונה אחת במחנה פליטים פלסטיני בלי לעורר עליה את חרון אפה של דעת הקהל העולמית.
 בתנאים מגבילים אלה, המאבק בטרור האיסלאמי ובעריצויות החשוכות המתייצבות לצדו לא יסתיים בהכרעה ברורה בפרק הזמן הנראה לעין. מותר רק לצפות שהמנהיגים המופקדים על ביטחוננו במערכה מתמשכת זו לא יחזרו על המשגים של קודמיהם ולא ידמו בלבם כי יש ביכולתם לבער שנאה בת דורות רבים במחוות פיוס חלולות. אל להם להתייאש מן השאיפה לשלום ומן המאמצים להשיגו, אולם עליהם לזכור: כדי להביס את המפלצות הקדמוניות הרודפות את הנפש האנושית יש צורך בצלצל, לא ברוטב טרטר.
אסף שגיב- אתר תכלת

13 תגובות בנושא “אנשים מתקשים

 1. לא סומך על המערב ובוודאי לא על אמריקה
  על כוחנו אם צריך.
  אם יהיה הסדר כול העמים באיזור יחיו בשקט
  את שאר האופציות כול המדינות באזור ניסו, ללא הצלחה

  אהבתי

 2. מר סגרון, אתה הוא החי בסרט.
  בנתיים,כאשר אתה הולך (בסרט שאתה חי בו ) מדחי אל דחי בעקבות השינויים הגיאו-פוליטים ובעקבות הפעולות השליליות שאתה מבצע ושאר ירקות שליליים,התסריט שעבדך התריע עליו הולך ומתגשם.( אם תואיל לא למחוק, אביא קישורים לדברים שכתבתי בעבר)
  לגבי ה"טרור" ,יש סיבה ומסובב.המוסלמי מזהיר אותך ואת האחרים:" הד אומי, ואהידכ". הכה את אימי, ואכה אותך.
  בסיסים של ארה"ב במדינות מוסלמיות מזמינים התקפות נגדה. פלישה טרוריסטית של ארה"ב למדינה ריבונית שלא תקפה אותה ,מזמינה התקפות נגדה ונגד המדינות השותפות לאותה הפלישה. ספרד היתה בכוחות שהיו בעירק, ספגה פיגוע,ומאז שספרד יצאה מעירק,אין פיגועים על אדמת ספרד.
  אל תכה את אימי, לא אכה אותך.
  לא יודע לגביך, אבל עבדך חרש לעומק ,בשטח, מדינות ערביות ,ולמד איך ישראל והמערב נראים מהצד הנגדי. צא לרגע מתוך הקונכיה ששמה ישראל,הסתכל החוצה וראה היכן אתה נמצא. באוקיינוס המלא ערבים ומוסלמים העוברים טלטלות עזות. אוקיינוס שעוד שני עשורים ימנה שני מליארד איש.זה האוקייאנוס שאתה תחייה בתוכו. מבחינת אותו האוקייאנוס ,אתה דחפת רגל לכאן בחסות המעצמות ותקעת יתד ,כאשר אתה מגרש ומחריב עשרות כפרים ומקומות יישוב בהם ישבו ערבים.מבחינת אותו האוקיינוס אתה מבצר צלבני של המערב,ואתה אף מחזק את ההשקפה הזו בעצם הפעולות שאתה עושה. אם לא תשכיל למצוא דרכים איך להתחבב על אלה שסביבך ולשכנע אותם שידך מושטת אליהם לשלום אמיתי,מעשי, המבוסס על הכרה בעוול, ופיצוי לאלה שנעשה להם העוול,יהיה לך קשה מאוד לשרוד בשכונה.בעתיד אף יכול להיות שתטבע באוקיינוס. זכור. ארה"ב והמערב לא יישארו לצידך לנצח.מה עוד שהכוחות העולים הבאים (סין, הודו, מדינות דרום אמריקה ) לא יהיו מחוייבים לך כמו ארה"ב ושאר מדינות אירופה.

  אהבתי

 3. אזרח.אתה באמת חי בסרט שאתה מביים בכול יום והשחקן הראשי זה אתה כמובן,מהסרט הזה אתה יוצא מוזר ונלעג
  את הלינקים אי אפשר לקחת ממך
  מדי פעם תצבוט את עצמך לבדוק שאתה כאן ולא בסרט

  אהבתי

 4. מר סגרון, טרור רצחני של מי? ובעקבות מה ?
  אמור לי,אפשר להאשים גם את זבגייב בז'יז'ינסקי בהתעלמות ?

  http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2007/03/23/AR2007032301613.html

  Terrorized by 'War on Terror'
  How a Three-Word Mantra Has Undermined America

  By Zbigniew Brzezinski
  Sunday, March 25, 2007; Page B01

  The "war on terror" has created a culture of fear in America. The Bush administration's elevation of these three words into a national mantra since the horrific events of 9/11 has had a pernicious impact on American democracy, on America's psyche and on U.S. standing in the world. Using this phrase has actually undermined our ability to effectively confront the real challenges we face from fanatics who may use terrorism against us.

  The damage these three words have done — a classic self-inflicted wound — is infinitely greater than any wild dreams entertained by the fanatical perpetrators of the 9/11 attacks when they were plotting against us in distant Afghan caves. The phrase itself is meaningless. It defines neither a geographic context nor our presumed enemies. Terrorism is not an enemy but a technique of warfare — political intimidation through the killing of unarme

  אהבתי

 5. ההתעלמות הלא מובנת שלך, מהטרור הרצחני של עשור וחצי אומרת דרשני
  אתה חי בסרט, והמשפט בערבית שכתבת איזה קשר יש לו לאיסלם ?
  המהלומה בוא תבוא ולא בגלל המזה"ת,אלא אנטרסים גדולים אחרים של המערב ורוסיה, ואולי גם סין
  יום טוב

  אהבתי

 6. אם מס' הג'יהדיסטים במליונים, היכן אותם הפעולות של המליונים ? האם שירותי הבטחון המערביים כל כך טובים שהם יכולים לעצור פעולות של מליונים ?
  בן אדם, המלחמה ב"טרור" העולמי היא פנטזיה המוזנת ע"י הפוליטיקאים , ובעלי עניין מהתחום הבטחוני של תעשיות הביטחון והנשק.

  היכן מליוני התאים הרדומים של הטרור ?

  פוליטיקת הפחד .

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1213268.html

  אהבתי

 7. עוד פעם עם המהלומות? מתי תבין שאין זה עניין של כוח? מתי תבין שדריסה כוחנית רק מחזקת את הקיצונים? מתי תבין שעצם הפלישה הפושעת לעירק של בוש ה"גבר" רק חיזקה את הקיצונים ?
  אולי תבין לאחר החורבן הכללי.
  כתבתי לך בעבר שתשובות בנוסח שלך הן בעיני הערבים והמוסלמים כ… . "ד'רבני ובכא, סבקני ושתכא".

  אהבתי

 8. המציאות, והעשור הרצחני ביותר נגרם ע"י האסלאם. בכול רחבי העולם מניו יורק ועד ג'רבה שבתוניסיה
  רק מהלומה טראומטית בארצות תומכות ומייצרות טרור תביא לשקט ושגשוג עולמי.
  פיוס? הצחקת אותם, כפי שאובמה שעשע אותם בנאום קהיר לפני שנתיים
  הם מחכים שהעולם ימשיך במסורת הפייסנית נוסח אובמה וחבריו הלא חכמים בבית הלבן

  אהבתי

 9. כופרים,חדית',ג'יהאד,אעוואר אדג'אל, ג'וג' ומג'וג', ארץ' אלמיעד,ארץ' אריבאט, סיידנא עיסא החוזר כמוסלמי,ביר אזיאבק,אלמהדי,ועוד מילים מפוצצות ומאיימות המפורשנות ע"י "מזרחנים" בעלי אג'נדה ,אמנם משיגות את האפקט הרצוי לך ולאלה האוחזים בהשקפות ימניות ואפוקליפטיות בישראל ובעולם, אבל בטווח הרחוק רק יביאו לחורבן הדדי. הג'יהדיסטים הם מיעוט בתוך האוקיינוס הערבי והמוסלמי.הג'הדיסטים ניזונים מהבעיות הפוליטיות-חברתיות- כלכליות בתוך מדינות ערב המושחתות,מהתערבות המערב בענייני הערבים והמוסלמים,ומהמשך הסכסוך הישראלי פלסטיני. לכן מר סגרון, הדרך בה אתה הולך לא תיתן לך עתיד טוב יותר באיזור.

  אהבתי

 10. נמחקה תגובתו של האזרח ,להגיב בכול מחיר גם אם התגובה לא לעניין מטרידה רצוי לעיין וללמוד, במקרה הזה על השנאה של האסלאם למערב וישראל ציטוט :

  המזרח התיכון הוא אולי כר הפעולה הפורה ביותר לזהויות אנטגוניסטיות. האיסלאם הרדיקלי, שהִכה שורשים באיראן, בדרום לבנון, בעזה ובסודאן, הוא דוגמה מובהקת לזהות כזו. אף שמלחמתו במערב ובבעלי בריתו החלה לצבור תאוצה רק בעת האחרונה, היא יונקת את השראתה מן המסורת הג'יהאדיסטית, שראשיתה עוד בנביא מוחמד.

  כפי שמסביר המזרחן עמנואל סיון:
  ייתכן שהתרומה העיקרית של הג'יהאד מצויה בדיכוטומיה שהוא יוצר בין המוסלמים לבין כל הקבוצות החיצוניות, המורכבות מכופרים, שהן רעות מיסודן; אין אפשרות לדרגות בעניין הזה (מלבד עובדי האלילים הנחשבים לרעים ביותר מבין כל הכופרים). "כל הכופרים מהווים חבורה אחת", אומר החדית' (מסורת שבעל פה). לכן דו־קיום לאורך זמן בהחלט אינו אופציה פוליטית הנמצאת בתוך תחום המתקבל על הדעת. אם נכונה טענתו של אוגוסט ניטשקה ש"קבוצות ניתן להבין בבהירות הגדולה ביותר כאשר נשאל: כיצד מביטה הקבוצה באויבה?", אזי יש בידינו מפתח למרכיב מרכזי בתפיסת העולם האיסלאמית

  אהבתי

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s