קהל הסטודנטים

 

 
 במרכז הבינתחומי בהרצליה לא ידע את נפשו מרוב מבוכה. על הבמה ישבו חמישה אנשים מכובדים, שדנו בנושא שכר הבכירים. לאחר שגמרו לדבר, הזמין המנחה, פרופ' אוריאל פרוקצ'יה, את שלי יחימוביץ' לבמה.אבל יחימוביץ' הפתיעה. היא אמרה שתסכים לעלות לבמה רק לאחר שכל חברי הפאנל יירדו.

 החמישה היו המומים. מדוע לבייש אותם בפומבי? פרוקצ'יה כיחכח בגרונו ושאל: את רצינית? והיא ענתה בארוגנטיות: כן. תרדו.עו"ד רם כספי קרא: אני לא מסכים לרדת. אבל יחימוביץ' המשיכה לדרוש במה נקייה, עד שכספי אמר: טוב, אני יורד, אבל אצא מהאולם, מה היא חושבת, שהיא מלכת אנגליה? והוא אמנם יצא, ואתו פרוקצ'יה. ורק אז, כאשר הבמה התרוקנה, הואילה מלכת אנגליה לעלות ולשאת את דבריה בפני נתיניה הסטודנטים.

מהיכן גבהות הלב הזאת? מהיכן היהירות? מהיכן החוצפה? האם כך צריכה להתנהג מי שרואה את עצמה כאשה טובה ומיטיבה? האם סוציאליזם פירושו שנאת אדם?את חבריה במפלגה הסיפור הזה לא יפתיע. יחימוביץ' מתנהלת בכנסת כזאבה בודדה משחרת לטרף, והטרף הוא כל אחד, בעיקר חבריה למפלגה. תשאלו את אבישי ברוורמן, תשאלו את עמיר פרץ, שבו בגדה בראש חוצות, לאחר שסחב אותה על גבו לכנסת. אחריו עברה לאהוד ברק, שגם בו בגדה, ומאוחר יותר החלה להתחנף לכוח העולה עופר עיני. ואני לא מקנא בעיני – דקה לאחר שיעבור למגזר הפרטי.

ליחימוביץ' אין חברים במפלגה. כולם חוששים שהיא תטרוף גם אותם. היא לא מכבדת את המשמעת הסיעתית, לא הצביעה עם הקואליציה ומתנהלת כמו כדור אש, שחורך כל מה שבא אתו במגע. האם אישיות כזאת יכולה לעמוד בראש מפלגת העבודה שזקוקה כל כך לריפוי ולאיחוי?

     פורסם בהארץ:26.1 11.

2 תגובות בנושא “קהל הסטודנטים

  1. חבל ש"שכחת" לציין מי הכותב. נחמיה שטרסלר. הנמסיס של שלי,שנתפס פעמים רבות כבלתי מדייק בדבריו. נחכה לתגובתה של שלי, כדי לדעת מה באמת קרה.

    אהבתי

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s