עבריינות עת תעודת הכשר מבד"ץ "הארץ"

 

עבריינות פלילית, עם כיסוי אידיאולוגי, זוכה אצלנו לסלחנות, להבנה, להזדהות. בעיקר אם זו עבריינות מצד שמאל. יהונתן פולק, אנרכיסט ופעיל שמאל, נשפט לשלושה חודשי מאסר, בגין הפגנה נגד המלחמה בעזה, שכללה הפרת הסדר הציבורי. הוא זכה לאינספור מאמרי הזדהות, בעקבות כניסתו לכלא. גם למאמר מערכת ב"הארץ", שהבהיר שמדובר ב"יום שחור" עד כדי "חרדה לקיום הדמוקרטיה".

סכנה לדמוקרטיה? עד כדי כך? ובכן, מדובר בתרגיל. פולק הבין שיש לו כאן הזדמנות פז. הוא נכנס לכלא משום שהוא רצה להיכנס לכלא. השופט הציע לו עבודות שירות. פולק סירב. הוא רצה להפוך למרטיר. פולק כבר עשה את התרגיל הזה לפני ארבע שנים. התביעה ביקשה מאסר על תנאי. פולק ביקש להישלח לכלא. אז לא היה לו "על תנאי". הפעם כן. הוא רצה להצמיד אות קלון למדינת ישראל. המטרה הושגה. הנה, הוא זכה למאמר מערכת ב"הארץ", שמופץ ברחבי העולם באנגלית. אין שם מילה על העובדה שמדובר בתרגיל. זה לא פולק שנכנס למלכודת של המדינה. זו המדינה, באיוולתה, שנכנסה למלכודת של פולק.

* * *

והמצעד נמשך. עכשיו זו עוד יקירת עיתון "הארץ", אילנה המרמן, שעוסקת בהברחת פלסטיניות לישראל. עבריינית לכל דבר ועניין, עם תירוצים אידיאולוגיים. לפלסטינים אין כניסה חופשית לישראל, בדיוק כמו שלישראלים אין כניסה חופשית לארה"ב, ובדיוק כשם שיש עוד מאות גדרות הפרדה בין מדינות, מסיבות ביטחוניות ודמוגרפיות. אם אזרחית איטליה תבריח לארצה אזרחיות צ'אד (המצב שם הרבה יותר גרוע לעומת שטחי הרשות), משום שבאיטליה טוב יותר – היא תזכה לטיפול של עבריינית. לא של גיבורה. ורק אצלנו, בעידוד פלנגות הנאורים, הופכת המרמן ללוחמת זכויות אדם. ואם שיח הזכויות הופך בתודעה הקולקטיבית לשיח מטורף, של חסידי זכויות הפלסטינים ושוללי זכויות היהודים – זה בגלל הטירוף הזה שאחז בחלקים מהשמאל.

הגדר הוקמה, כדאי להזכיר, משום שהמעבר שם לא היה רק לצורכי נופש ועבודה. למעלה מאלף ישראלים נרצחו בגלל המעבר החופשי. מתוך אלף גדרות בעולם, גדר ההפרדה הישראלית שייכת לעשיריית הגדרות עם ההצדקה הגדולה ביותר. אלא אם כן אתה שייך למחנה של "מדינה אחת", מימין או משמאל.

* * *

גם על פולק והמרמן יספרו לנו ש"הם מחזקים את הדמוקרטיה הישראלית". הפזמון הזה הפך למפלטם של הנבלים. כך שכדאי להזכיר: גם המרמן וגם פולק חתומים על פנייה ל-OECD כדי למנוע את צירוף ישראל. הם אוהבים את ישראל בערך כמו גבר אלים, שטוען שהוא מכה את אישתו מאהבה. הוא בסך הכל רוצה לחנך אותה.  

לימין הקיצוני יש סיסמאות דומות. כל התנכלות לפלסטינים ("הגנה עצמית") או בנייה לא חוקית ("שמירה על ארץ ישראל") – מבוצעת על רקע אידיאולוגי. הם מאמינים בשטויות של עצמם. בדיוק כמו המרמן ופולק. לראשונים יש עשרות או מאות רבנים שמתייצבים לימינם. לאחרונים יש עשרות או מאות מרצים, וגם את עיתון "הארץ", שמתייצבים לצדם. באופן אוטומטי כמובן. לאלה ולאלה יש תמיד תיאורים אפוקליפטיים, על חורבן הבית היהודי, או על הפיכת ישראל לפושעת, כדי להצדיק את עצמם.

יש מצבים נדירים שבהם עבריינות אידיאולוגית מוצדקת. חוק או הוראה או פקודה שדגל שחור מתנוסס מעליהם – ראויים להפרה. אפשר להתנגד למדיניות הממשלה, וגם לאיסור על פלסטינים להגיע לישראל ללא אישור. זה לגיטימי. אבל לומר שזו מדיניות שדגל שחור מתנוסס עליה, על אף שזו המדיניות של כל מדינה בעולם – שמגבילה לא רק מחבלים בפוטנציה, אלא סתם אזרחים זרים – זה טירוף מערכות. נכון יותר לומר, שזו עבריינות אידיאולוגית שדגל שחור מתנוסס מעליה.

 בן דרור ימיני- מעריב

 

5 תגובות בנושא “עבריינות עת תעודת הכשר מבד"ץ "הארץ"

 1. אם כבר אתה עורך השוואה בין עברייני הימין לעברייני השמאל, אולי הגיע הזמן שגם עברייני הימין ישבו בכלא? אם מי שרכב לאט מדי על האופניים יכול, אז גם זה שהתנכל לפלסטינים וגם זה שבנה מאחז לא חוקי יכול. מה דעתך?

  אהבתי

 2. אני חושב כמו בן דרור ימיני בעניין עיתון הארץ, העבריינות של יהונתן פולק רוח הגבית שהוא מקבל מהעיתון ומאנשים הזויים שקוראים לעצמם (שמאל) גם אם יש במעשיו של יחיד או רבים זלזול בפסיקת השופט (עבודות שרות) ומאסר כמו כול עבריין אחר לא מהשמאל נניח מהימין הקיצוני, או סתם אזרח פשוט.
  יש לכבד את החוק ולא משנה מי אתה,התנהלות עיתון הארץ מפרשת ענת קם והעיתונאי שברח ללונדון (ששכחתי את שמו) ויהונתן פולוק לא מוסיפים אמינות לעיתון.
  נקיטת עמדה סופר שמאלית בסדר,לחפות או לגבות מוסרית עבריין מעוררת יותר מאשר תמיהה

  אהבתי

 3. מר סגרון,אין תגובות? כנראה בגלל שהבאת דעה שמישהו אחר כתב ואתה מסכים לדעתו ,במקום שאתה תכתוב מה אתה חושב.

  אהבתי

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s