שלוש פעמים הידד לשמאל של עירנו

 

ועוד על השמאל הדמוקרטי. מוזיאון תל-אביב ערך תחרות צילומים במסגרת פרוייקט "עדות מקומית". 8,000 צילומים הוגשו. אחד זכה. במקום לתאר את התמונה, נציג את נימוקי השופטים לבחירה: "התמונה מעבירה במסגרת מתומצתת רצף סמלים המתכתבים עם המציאות היהודית והישראלית. הנפות ידיים נוקשות, דגל המדינה מונף מוכה אור סנוורים, מגן דוד מקועקע על זרוע מונפת של מפגין, כל אלו מעגנים בתמונה אחת את אובדן הדרך בעקבות המשט לעזה תוצאותיו והשלכותיו הלאומניות".

הקביעות המוזרות הללו, שלקוחות מתוך לקסיקון ההבלים של השמאל הישראלי, מתמצתות  את המהות המטורפת של חיי הרוח והתרבות שלנו. משום שיש כאן עימות בין שני נרטיבים: אמת ושקר. הסיפור האמיתי הוא, שחבורה של ג'יהדיסטים תומכי חמאס ואנטישמים עלו על ספינת המרמרה. הם שרו שם את ההמנון המוסלמי הגלובלי להשמדת יהודים ("ח'יבר, ח'יבר יא יאהוד ג'יש מוחמד סאיעוד"). ישראל עצרה אותם מהתחברות לסניף העזתי שלהם.

לצד האמת מופיע גרסה נוספת, של עולם התרבות הישראלית. הוא מגויס לתעשיית השקרים: "אובדן הדרך בעקבות המשט לעזה והשלכותיו הלאומניות". איזה אובדן דרך? מדוע הפגנה נגד משט ג'יהדיסטי שנתמך על ידי השלטון התורכי הוא "לאומנות"? וכי מה בדיוק רצו השופטים, שההפגנה תהיה לאות הזדהות עם פעילי הג'יהאד? ואולי גם עם הקריאות שלהם להשמדת יהודים?

עיריית ת"א, גלי צה"ל ואחרים תרמו למסע יחסי הציבור, בשלטי חוצות ועוד. הבעיה היא עם השופטים. אפשר להניח שלא כולם שם שמאלנים מהזן המאוס. אבל אפשר גם לסמוך על עולם התרבות שלא היה ביניהם איש תרבות אחד בעל השקפות ימניות. הם הרי  הם דמוקרטים דגולים. בתנאי שרק העמדה שלהם מושמעת. "שיח ביקורתי" הם יקראו לזה. כך שהם ידעו בדיוק איזו תמונה לבחור. אחת מתוך 8,000. אחת שיוצרת דימוי פשיסטי. זו בעיניהם "המציאות היהודית והישראלית", שלדידם לוקה ב"אובדן דרך ולאומנות".

כתבתי כבר פעמים רבות שלג'יהאד העולמי אין צורך במחלקת תעמולה. האידיוטים השימושיים עושים עבורו את העבודה. לא שהיינו זקוקים, אבל קיבלנו עוד הוכחה

בן דרור ימיני- מעריב

ציור: מוטי סגרון- מתוך הסידרה מחיקות עיתון

2 תגובות בנושא “שלוש פעמים הידד לשמאל של עירנו

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s