חרם צבוע ומתנשא

עד שממשלה זאת או אחרת מתישהו תקבל החלטה בהקשר לגבולות הקבע ולהגיע להסכם עם הפלסטינים ,

כול המשחק של "האמנים" ועאלק חרם? מה לא תציגו את שייקספיר בהשתתפותו של משתמט מצהל הצחקתם אותם.

חרם עושים או מכריזים על מישהו יחיד או קבוצה כשזה נראה כמו חרם המכתב האחרון לשחקני תיאטרון באר שבע לא להופיע בהראל הוא סוג של פרסום חינם להרבה אמנים חתומים ותומכים חלקם ללא עבודה או תפקיד

מתי גולן גלובוס

לא כולם אותו דבר"

ואומרת השחקנית ליאורה ריבלין, שהיא ותיקה בעסק הזה, כך: "יש בי גאווה על שנקטנו עמדה והראינו שלא כל הישראלים אותו דבר". גם זאת אמירה המוכיחה על חוסר רצינות, בתוספת לא מעטה של צדקנות. מישהו בעולם אינו יודע שלא כל הישראלים "אותו דבר"? כולם חיכו לאמנים שיגלו זאת?

לעומת זאת, העולם בהחלט מחכה לשמוע מאמנינו מה עם הפלסטינים. האם גם אצלם "לא כולם אותו דבר"? אפילו בתקופת הפיגועים המזעזעים ביותר, הקול היחיד ששמענו משם היה קול התפוצצות הקסאמים והמתאבדים. העובדות הללו לא קיימות?

תרבות ללא תבונה

למרבה הצער, מוכיחה השמאלנות הזאת (אם יש צורך בהוכחה) שלא כל בן תרבות הוא גם בעל תבונה. אנחנו רואים איך אנשים אלה תקועים בקיבעון מחשבתי אחד ויחיד כבר עשרות שנים, ממש כמו האנשים בשטחים שהם מבקרים. היו יצחק רבין, שמעון פרס, אהוד ברק, אהוד אולמרט – כולם הגישו לפלסטינים הצעות נדיבות שנענו בסירוב.

בשביל אמני חרם אריאל זה לא קיים. ההתייחסות שלהם אל הפלסטינים היא כאל ילדים קטנים שאין להטיל עליהם אחריות כלשהי לחלקם במצב הקיים, לתרומתם שלהם להקמת אריאל והתנחלויות אחרות. חבל, כי לא היה מזיק לנו שמאל רציני, כזה שרואה את העוולות שלנו, אבל גם את האחריות של הצד השני. שמאל עם מצפון

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s