הקרן לישראל חדשה(חלשה)זה כול הסיפור

המדינה היהודית היא בראש ובראשונה רעיון. צבאות יכולים לאיים עליה באופן פיזי, אבל הסכנות הקשות ביותר נשקפות לה ברמה הרעיונית והתרבותית. ברית-המועצות היתה המדינה החזקה בעולם מבחינה צבאית, אך היא התמוטטה כבניין קלפים כי (בהשאלה מגדעון סאמט) "המרכיב שהיה המלט בכותל הזהות הלאומית הישנה" שלה התפורר כבר לפני שנים.
ישראל מצויה כיום בעיצומה של התנוונות אידיאולוגית, שהיקפה ומשמעותה קוראים תיגר על ההבנה. מנהיגיה הפוליטיים ואנשי התרבות המכובדים ביותר שלה מדברים על הצטרפות לליגה הערבית, משווים את צה"ל לצבא הנאצי, מגנים את ערכי התנועה הלאומית שהקימה את המדינה כארכאיים, ומנהלים משא-ומתן על בירתם, ירושלים.
בהתמודדותה עם משבר שכזה, מוצאת עצמה המדינה היהודית כמעט ללא אמצעים. אנשי תנועת העבודה הציונית שהקימו את מדינת ישראל שאפו להימלט מעולם הרעיונות שבו היו היהודים שרויים במשך אלפי שנים, ולהקים משהו מוחשי ורב-כוח, משהו חומרי. הם בנו ישובים ומפעלים ומטוסי קרב, מן הטובים בעולם. אבל הם לא הכירו בצורך לבנות את רעיון המדינה היהודית במוחו ובלבו של העם. התוצאה היא שהיום, שעה שהרעיון הציוני הולך ונמחק לנגד עיניו, חלק ניכר מהציבור היהודי אינו מסוגל אפילו  להבחין במתרחש.

9 תגובות בנושא “הקרן לישראל חדשה(חלשה)זה כול הסיפור

 1. השמאל הקיצוני, הוא הסיבה להקצנה אצל הציבור דתי לאומי מישהו יכול לטעון אחרת?האנשים האלה נלחמים ומסכנים את נפשם, והם מגלים שהם מבוקשים כפושעי מלחמה בבריטניה,"הקרן" בעזרת הארגונים שלה דואגת שזה יקרה
  השמאל ממשיך את תורת הנביאים?השמאל עסוק בלהכפיש ובהלהשחיר ממניעים מטורפים ההיגיון איננו,
  ש"ס מייצגת את היהדות? זו בדיחה עצובה

  אהבתי

 2. בהצלחה.
  ואם אתה שם מבטחך באלה עם הכיפות הסרוחות והחרד"לים ,קרא את דברי הרב שרלו.( תכף תכתוב שגם שרלו בן מיעוטים)

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/146/599.html?hp=1&loc=3&tmp=7740

  ""אנחנו הולכים ומקצינים"

  "הציונות הדתית קיבלה סדרה של החלטות שהפכה אותה לא רלוונטית בציבוריות הישראלית,“ הוא קובע בצער. "אנחנו הולכים ומקצינים, מתפלגים ומתבדלים בכל התחומים הפוליטיים, החינוכיים וההלכתיים. אנחנו לא נמצאים על סדר יומה של מדינת ישראל בשום תחום, מלבד שאלת ההתיישבות. איזו החמצה! מדובר בקבוצה נפלאה, איכותית ביותר, עם הישגים אישיים, מעורבות קהילתית ונוער ערכי שאני כל כך שמח להיות חלק ממנה – אבל היא מפוספסת.

  "קולה של הציונות הדתית לא נשמע היום בנושאים הכי מרכזיים.
  מי שמייצג את היהדות היא ש“ס. מי שמייצג את הצדק החברתי ומוסר הנביאים הם בדרך כלל אנשי השמאל.

  אהבתי

 3. אזרח יקר, עזוב אותך מאבו חלדון ומשאר נביאי זעם בגרוש, הכול יהיה בסדר אנחנו אני מתכוון ליהודים שום עם לא יכל ולא יכול לנו.נצטרך להתאמץ להיות חברה שיוויונית וחזקה,על האויבים מבית ומבחוץ נתגבר אני אופטימי, מעניין הקפיצות שלך מליבוביץ, לאבן חלדו,ן אני רק יכול לנחש את מוצאך בן מיעוטים, או אולי תועה צר לי לאכזב אותך אנחנו כאן למורת רוחם של רבים ורעים

  אהבתי

 4. מכיר את המנטרות. אמפריות רבות דקלמו אותן בעבר.הן גם חשבו שהן ישרדו לעולם. רק "אנחנו" נצליח לשבור את מסקנותיו של אבן ח'לדון. בכלל,תוכל לפרט מי אלה אנחנו ?

  אהבתי

 5. התשובה שלילית מר סגרון.

  מר סגרון,האם נדמה לי שאדוני משלים עם העובדה שאנטישמי ,הטוען לקונספירציה עולמית של משפחת רוטשילד הלקוחה מתוך הפרוטוקולים של זקני ציון ,מממן את תנועת אם תרצו?

  באשר להתנוונות,אביא את דבריו של הסוציולוג וההסטוריון אבן ח'לדון.לראייתי מצאתי שהוא מדייק באופן נפלא.
  אבן ח'לדון דיבר על התרופפות העצבייה.(הסולידריות השבטית ) .בישראל יש אוסף של פרטים ואוסף של מגזרים ,כאשר כל פרט וכל מגזר ממוקד בעצמו ומנסה לשפר את מעמדו על חשבון המגזר האחר
  .זו חברה בהתפוררות,וזה רק יחריף.אבן ח'לדון נתן בהם סימנים.אבן ח'לדון דיבר על שלושה שלבים מחזוריים של חברה.בנייה,שגשוג,דעיכה שקיעה וניוון.אבן ח'לדון הגיע למסקנה שכל ממלכה מורכבת מארבעה דורות. דור של כיבוש העיר מתוך הנוודות, דור של התבססות, דור של התנוונות והתמכרות למנעמי החיים העירוניים, ולבסוף דור של נפילת הממלכה לידי נוודים חדשים.לאור מה שרואים מבחינה כלכלית-חברתית-פוליטית, נראה לי שישראל נמצאת בדור השלישי.

  אהבתי

 6. ומאיכן מגיע הכסף לקרן?מהציוני פורד? או אולי מהשדולה הפרו ערבית בארה"ב
  השם האמיתי באנגלית "הקרן לישראל חדשה" ולא כפי שכתוב בעברית הבדל משמעותי ועלול להטעות את הציבור,האם אתה אזרח, עובד בקרן?

  אהבתי

 7. Hagee – 'Hitler Was Fulfilling God's Will For Israel'

  יש לכומר תוכנית ליהודים החביבים עליו.כשהיהודים יסיימו להתקבץ בישראל,מלחמת גוג ומגוג תתפתח,ובכך תאפשר את ביאת משיח צדקו של הכומר היגי כדי לגאול את המאמינים.

  הבעיה אינה הקרן החדשה.הבעיה היא הכוחניות,השחיתות,הקפיטליזם הדורס המנוגד לערכי היהדות,והניצול והעבדות הנובעים מהשיטה הקלקלית השלטת.

  מה שווה כל הזהות ,הדגל והלאומיות,אם הכיסים ריקים ?

  אהבתי

 8. הלאומיות היא תופעה חדשה.ומאחר והלאומיות היא תופעה חדשה, לא ניתן לדבר
  על לאום יהודי שקיים אלפי שנים.
  זה פשוט משפט חסר משמעות.
  גם לא נכון לתלות את אותה משמעותה של זהות בישראל, או עם ישראל של אז,
  במשמעות של הישראליות המודרנית של היום. אז לא היתה מדינת לאום, ולא
  היתה דמוקרטיה מודרנית ,שזה בעצם שני צדדים לאותה מהות.

  בביטוי "מדינה יהודית", כפי שהופיע במגילת העצמאות, לא הייתה מחויבות
  לדת היהודית.הביטוי "מדינה יהודית" ,לקוח מהחלטת החלוקה של האו"ם,
  בדבר הקמת מדינה יהודית ,ומדינה ערבית. זו לצד זו. הכינויים הללו, כל
  כוונתם הייתה להבדיל את המדינות, אחת מהשנייה.

  מסכים איתך שישראל מצויה כיום בעיצומה של התנוונות אידיאולוגית.אם תנועה כאם תרצו ,המציגה עצמה כפטריוטית משתמשת בכספים שניתנו לה ע"י אנטישמי,אז ברור שהעסק הולך למקום לא טוב.

  מי מממן את אם תרצו? אנטישמי.
  שני החבר'ה האלה קיבלו כמעט 375 אלף ₪ מהפאסטור ג'ון הייגי, שמוקצה מחמת מיאוס גם בחלק גדול מהקהילה האוונגליסטית בארה"ב. במהלך הקמפיין של ג'ון מק'קיין ב-2008 נתפס הייגי באמירות פרו-היטלריות, בטענה שהרוטשילדים הם חלק מקונספירציה כלכלית עולמית, שהשואה התרחשה כי היהודים בגדו באלוהים, ולקינוח הוא גם יצא להתקפה כללית על הכנסיה הקתולית ומאמיניה.

  http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge

  אהבתי

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s