מהי אמנות, בעקבות הפוסט של אסתי סגל

 

אחזור על דברי מפוסטים אחרים,על האמנות בכול התחומים לומר משהו.במעורפל,במרומז,כמשתמע,או באופן חד וברור אין  דרך אחרת ליצור אמנות הדרכים האחרות הם נסיונות ופלפול,לפעמים מתוך הנסיונות והחיפושים אחרי משהו, יכולה להיווצר לזמן קצר סוג של התלבטות עם תהליך,היוצר עניין בזה זה מסתיים.

תפקידה של האמנות לדווח כמו עיתון יומי, או מגזין חודשי או שנתי. אני לא מאמין בדרכים או בתפקידים אחרים  יש הסבורים סברות על יופי, ועל אסטתיקה  זה כבר לא אמנות,ואנא לא לבלבל בין הדברים אמנות היא שפה,יש המיטיבים לדבר אותה, ויש המגמגמים. יש לשאוף לדבר ברור, שזה יובן  בכול מקום בעולם.

(אמנים מישראל ועד סין )  פתוח לדיון שתי ביאנלות: האחת באוסטרליה, והשניה: בקוריאה,ושתי עבודות ישנות של אמנים ישראלים ותיקים.

מישל וולמן,ודוקטורי (ישראל) do ho sHh. piotr uklanski. kimosooja. richard prince. richard bell קוריאה ואוסטרליה

 

 

 

 

6 תגובות בנושא “מהי אמנות, בעקבות הפוסט של אסתי סגל

 1. למה עבודות בלי קרדיט? איך תרגיש אם מישהו יפרוש את העבודות שלך בבלוג שלו סתם ככה בין אמנים אחרים ולא יציין דבר לגבי מקורן והקשרן?
  הרבה זמן חשבתי שכל העבודות בבלוג הזה הן שלך.

  אהבתי

 2. השאלה המכרעת לגבי אמנות היא: מהו עומק התרבותי שממנו אמנות צומחת, כול השאר פלפול של תלמידים בינם לבין עצמם, כן אסתי, אמנות עליה לשאול שאלות כול הזמן, אמנים עם תשובות אין! דיווח כוונתי לדיווח עמוק ולא שטחי כמו בעיתון או בטלויזיה שהוא במידה רבה דיווח מגמתי ולא משקף. מציאות מזרח תיכונית שלא באה לידי ביטוי באמנות הפלסטית תמוהה בעיניי מאוד,הניסיון לעצום עיניים או ליצור אמנות הקורצת לשוק הבינלאומי היא שקרית ,עדיף להגר מכאן אם הטיפול בבעיות אזוריות מסתכמות במיצגים מבישים דוגמת ההוא במוזיאון בשבדיה עם בריכות הדם. אמנים מחול תמהים מדוע הקונפילקט באזור אינו בא לידי ביטוי באמנות הפלסטית או באמנות אחרת, בספרות המתכון ידוע, סיפור עם חייל, או מתנחל, או ערבי, כזאת רדידות החל מעמוס עוז וא ב יהושע ורוב הסופרים, הסכסוך כרקע לסיפור אחר, זה שרק עגנון זכה בנובל לספרות אומרת הכול, לשרון העבודה היא של אמן אוסטרלי בביאנלה שנערכה בקיץ שעבר באוסטרליה שמו לא חשוב תראה איזה דמיון יש בין עבודתו לבין עבודה של מישל וולמן או של דוקטורי, בהמשך אפרסם את כול שמות האמנים

  אהבתי

 3. בתי בת ה 3 משתמש גם היא בשפה הזו
  היא מציירת ציורים, עושה עבודות בגן

  האם זו אומנות?

  לפי ההגדרה שלך, כן

  ולכאורה אפשר להרחיב את זה – כל פעולה של אדם בעולם למעשה היא אומנות

  אהבתי

 4. שפה היא אחד מהאמצעים לבטא אמנות

  ותפקידה של האמנות לדווה? ממתי? עד היום חשבתי שזה תפקיד התקשורת – לדווח.

  אני חושבת מוטי, שהפוסט שלך מבטא פשוט בדרך אחרת את השאלה שמטרידה אותנו לאורך השנים מה זו אמנות ואיך אפשר להגדיר אותה. כלומר הוא יותר מציב שאלות מאשר תשובות (ככה בין סימני הקריאה הכל כך חדים שאתה מציב)

  ושרון – כמה מתאים לך להתפעם מהתמונה האחרונה שהיא אכן נפלאה.

  אהבתי

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s